ABD’li perakende devi Amazon yüzlerce çalışanını işten çıkarıyor

AA

ABD’li perakende devi Amazon’dan edinilen bilgiye göre Prime Video ve MGM Studios’un Kıdemli Başkan Yardımcısı Mike Hopkins, çalışanlarına gönderdiği notta şirketin uzun vadeli vizyonu doğrultusunda atılan adımlardan bahsetti.

Ancak sektörün hızla gelişmeye devam ettiğine işaret eden Hopkins, uzun vadeli başarı için yatırımlara öncelik vermenin önemine dikkati çekti.

Yüzlerce çalışanın işine son verilecek

Hopkins, yatırımları artırırken belirli alanlardaki yatırımları azaltma veya durdurma fırsatlarını da belirlediklerini ifade ederek bu kararların sonucunda Prime Video ve Amazon MGM Studios organizasyonundaki yüzlerce çalışanın işine son verileceğini kaydetti.

Bunun verilmesi zor bir karar olduğunun altını çizen Hopkins, bugün işten çıkarmalardan etkilenenlere ulaşmaya başlayacaklarını bildirdi.

Hopkins, işten çıkarılanlara özel çeşitli destekleri içeren paketler sağlayacaklarının bilgisini verdi.

Twitch, 500’den fazla personelini işten çıkarıyor

Amazon’un sahibi olduğu Twitch’in Üst Yöneticisi (CEO) Daniel Clancy de ‘İş gücümüzle ilgili zor bir güncelleme’ başlıklı blog yazısı yayımladı.

Twitch’in iş gücünün boyutunu azaltmak gibi zor bir karar aldıklarını belirten Clancy, şirkete gönderdiği e-postayı paylaştı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir