Yeşim Salkım ‘Erdoğan’a hakaretten’ hakim karşısına çıktı

Şarkıcı Yeşim Salkım, Cumhurbaşkanına hakaretten hakkın açılan davada bugün hakim karşısında çıktı.
‘SİSİ’ lakaplı Seyhan Soylu, avukatı aracılığıyla savcılığa başvurarak Yeşim Salkım’ın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a hakaret ettiği yönünde suç duyurusunda bulundu. Bunun üzerine Yeşim Salkım hakkında İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’nca soruşturma başlatıldı.

Salkım bugün hakim karşısına çıktı. İstanbul 36’ıncı Asliye Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmanın listesini “Evet bunu da gördük” diyerek paylaştı.

Salkım, savcıya verdiği ifadesinde Soylu’nun kendisine husumet beslediğini belirtti. Salkım, beyanında “Kesinlikle hakaret etmedim. Şikayetçi Seyhan Soylu’nun son zamanlarda hakkımda söylediği sözler nedeniyle tedbir kararı aldırdım. O da karara uymadığı için 4 gün tazyik hapsi yattı bu yüzden bana husumet besliyor. Bu nedenle iftira atmış olabilir” ifadelerini kullandı.

İddianamede Salkım’ın sözlerinin Cumhurbaşkanı’nın şeref ve saygınlığına saldırı mahiyetinde olduğuna kanaat getirilmişti. Adalet Bakanlığı’nın da suç itibariyle Salkım hakkında kovuşturma izni verdiği kaydedilen iddianamede, Yeşim Salkım’ın ‘Cumhurbaşkanı’na alenen hakaret’ suçundan 1 yıl 2 aydan 4 yıl 8 aya kadar hapis cezasıyla cezalandırılması isteniyor.

Tutuksuz yargılanacak sanık Yeşim Salkım 8 Kasım’da hakim karşısına çıkacak.

NE OLMUŞTU?

25 yıllık dostlukları bulunan Seyhan Soylu ve Yeşim Salkım’ın arası bozulmuş, sonrasında ise Salkım, kendisine hakaret ettiği için Seyhan Soylu’ya dava açmıştı. Dava sonucunda hakkında uzaklaştırma kararı verilen Seyhan Soylu karara uymadığı için 4 günlük tazyik hapsi yatmıştı. Sonrasında Seyhan Soylu’nun şikayeti üzerine Cumhurbaşkanı Erdoğan’a hakaret ettiği gerekçesiyle hakkında soruşturma başlatıldı.

Odatv.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir