Yeni Akit yazarı Şanlıdağ: Ak Parti, gençliği ihmal etmiş ve yatırımı başka şeylere yapmış

Yeni Akit yazarı Abdullah Şanlıdağ, “Z Kuşağı’ ismini verdiğimiz bu genç kuşağın 14 Mayıs’ta nasıl hareket edeceklerini kestirmek güç. Ancak edindiğim intiba şu oldu: Ak Parti, gençliği ihmal etmiş ve yatırımı başka şeylere yapmış. Modernizm birçok şeyin üstünden silindir gibi geçmiş ve hepimizi dönüştürmeyi başarmış. Karşınızda 90’lı yılların seçmeni ve gençliği yok.” değerlendirmesini yaptı. 

Şanlıdağ yazısında, ifadesini kullandı. 

Şanlıdağ şunları kaydetti:

Arkanda millet desteği varsa, sen de demokrasi, hukuk ve insan hakları çizgisinden ayrılmaz, ülkenin ekonomisini düzeltirsen, dış güçler sana hiçbir şey yapamaz. Elbette şer güçler Türkiye’nin kendi onuruyla ayakta kalmasını ve lider ülke olmasını istemez. Lakin sizin kıbleniz düzgünse, kötüler size zarar veremez. 

Genç kuşaklar, sizi dikkatle izliyor.  Söylediğiniz şeylerin toplumda bir karşılığının olmasına ve gerçekliğine dikkat edin. Orman köyünde çalışmalarımı bitirip şehre yöneldiğimde, Keklik Dağı’nın eteğinde mola verdim. Bir halk otobüsünün yanında yakılan çember ateşinde gençler bir şarkı dinliyordu. İster istemez kulak verdim. Dağlara bahar gelmiş, çiğdemler başını göstermişti. Sonradan seçim şarkısı olduğunu öğrendiğim Tuana’yı, neden Ak Parti’nin keşfetmediğine üzüldüm. Öyle ya, depremzedenin yaralarını bir bir saran Ak Parti, gerçeklikten uzak muhalefete kaptırmamalıydı bu şarkıyı.”

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir