Uğur Dündar TV 100’den ayrıldı

TV 100 ekranlarında ‘Haftanın Panoraması’ programını sunan gazeteci Uğur Dündar, Twitter’dan yaptığı açıklamayla kanal ile yollarını ayırdığını açıkladı.

Dündar yaptığı açıklamada, “Değerli kardeşim Mine Özbek ile, yaklaşık 3 aydır, “Haftanın Panoraması” programını ekrana getirdiğimiz TV 100 kanalından ayrılma kararı aldık. TV 100 yönetimine bugüne kadar sağlamış oldukları editoryal bağımsızlık nedeniyle teşekkür eder, başarılar dileriz” ifadelerine yer verdi.

Dündar, ocak ayından beri kanalda program yapıyordu.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, TV 100’de Uğur Dündar’a konuk olduğu ilk Haftanın Panoraması programı sırasında, daha önce kapısının önüne giderek paramiliter bir kuruluş olmakla ve seçim güvenliğini tehlikeye sokacak girişimlerde bulunmakla suçladığı SADAT’ın reklamı yayınlanmıştı.

Tepki çeken reklamın ardından sosyal medya hesabından bir açıklama yapan program sunucusu Uğur Dündar, ilgili bölümde bir aydır SADAT reklamının kullanıldığını, yayında 8 saniye yer aldığını ve televizyon yönetiminin müdahalesiyle kaldırıldığını söylemişti. (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir