Mehmet Ali Ağca sessizliğini bozdu: Bu rezil bir tuzak, yazıklar olsun

Gazeteci Abdi İpekçi suikastı ve Papa’ya düzenlenen saldırının faili Mehmet Ali Ağca, geçen gün ortaya çıkan görüntülere ilişkin sessizliğini bozdu. Ağca, söz konusu görüntülerdeki toplantının “kurulması planlanan bir sosyal medya platformu” ile ilgili olduğunu ancak kendisine tuzak kurulduğunu iddia etti.

Bir evin içerisinde kaydedildiği düşünülen görüntülerde Ağca’nın çevresinde koruma görünümlü birçok kişi olduğu görülüyordu. Ağca’nın konuşma yaptığı bir anda çekilen görüntülerde, salonda 3 farklı grubun varlığı görülürken, Ağca’nın olduğu ilk grubun sohbet ettiği, ikinci grubun hemen yanlarında sessizce oturdukları, üçüncü grubun ise ayakta beklediği dikkati çekmişti. Söz konusu görüntülerle ilgili sessizliğini bozan Ağca, Odatv’ye yaptığı açıklamada, toplantının ‘kurulması planlanan bir sosyal medya platformu’ ilgili olduğunu ancak kendisine tuzak kurulduğunu iddia etti.

“O toplantıya katılan kişilerden sadece ev sahibini tanıyorum, geri kalanı tanımıyorum”

“Benim cezaevindeki koğuş arkadaşım, şu anda medyanın yüzde 50’sinin sahibi. Medyayı namussuzların elinden kurtarmak, onurlu insanların eline vermek lazım. Bunda kötü ne var?” diyen Ağca, şöyle konuştu:

“Maalesef o toplantıya birçok yanlış kişi de katılmış”

“O toplantı 4-5 gün önce Büyükçekmece’de bir villada yapıldı. O toplantıya katılan kişilerden sadece ev sahibini tanıyorum, geri kalanı tanımıyorum. Maalesef o toplantıya birçok yanlış kişi de katılmış o toplantıya…. Bir sosyal medya platformu kurulacak denildi, bir medya sahibinin yakını gelecek dediler. Ben de böyle bir platform kurmak istiyordum. Maalesef beni tuzağa düşürdüler. Bu rezil bir tuzak. Yazıklar olsun. Çünkü toplantının ertesi gününde bu toplantının görüntüleri medyaya düştü. Misafir ettiğinin bir kişinin görüntü kaydını yapmak rezilliktir. Kısa bir görüntü alacaklarını söylemişlerdi. 1 saat konuştum, haram yemeyin dedim, yetim hakkı yemeyin dedim…”

TIKLAYINAbdi İpekçi suikastının faili Mehmet Ali Ağca’nın görüntüleri sosyal medyada gündem oldu

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir