Binance CEO’su O Altcoin İçin Uyardı: İzin Vermeyiz!

TRON kurucusu Justin Sun’ın en son TUSD işlemleri Binance CEO’su Changpeng Zhao’dan tepki aldı. Zhao, Sun’ın son TUSD para yatırma işlemlerini kullanarak SUI tokenlarını talep etmeye çalışması halinde Binance’in harekete geçeceğini söyledi. Ancak Sun, TUSD transferinin bir kısmının yanlışlıkla stake’e geçtiğini belirtti. Bu da Binance Launchpool’da SUI tokenları şeklinde ödüller kazandıracak bir yatırım hamlesi. İşte detaylar…

Binance CEO’su Justin Sun’ı uyardı

Binance CEO’su Changpeng Zhao Justin Sun’ı SUI tokenları toplamaya çalışması halinde borsanın kendisine karşı harekete geçeceği konusunda uyardı. Ancak Sun, eylemlerinin kasıtsız olduğunu belirterek hızla özür diledi. Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz üzere Whale Alert tweet’lerine göre, Sun bugün erken saatlerde hareketliydi. Binance’e toplam 115 milyondan fazla TrueUSD (TUSD) stablecoin’i transfer etti. Binance’in bugün yaptığı açıklamaya göre TUSD, Mysten Labs’ın Sui Network’ünün yerel tokenı olan SUI’yi farmlamak için Binance Launchpool’da stake edilebilen iki token’dan biri (bir diğeri BNB). Yield farming, DeFi protokollerine likidite sağlayarak token kazanma sürecidir.

Binance CEO’su Changpeng “CZ” Zhao, “TUSD’deki devasa transferlerini fark ettik” dedi. Sun’ın bu tokenlardan herhangi birini Launchpool aracılığıyla mevcut Sui tokenlarını almak için kullanması halinde Binance’in “buna karşı harekete geçeceğini” tweetledi. Zhao, “Binance Launchpool, birkaç balina için değil, bireysel kullanıcılarımız için airdrop hizmeti olarak tasarlanmıştır,” dedi. Son olarak, “İşin iyi tarafı şu: Blockchain’ler şeffaf”.

Justin Sun’ın yanıtı ne oldu?

Sun, TUSD transferinin likidite sağlamak için yapıldığını açıklığa kavuşturmak için hızlı hareket etti. Bununla birlikte, bu stablecoinlerden bazılarının “yanlışlıkla” SUI token ödülleri kazandıracak borsa kampanyalarına katılmak için kullanıldığını ve eylemin tersine çevrileceğini de sözlerine ekledi. Sun, TUSD’nin piyasa yapıcısı olan Tron DAO Ventures’ın tokenları piyasa yapma amacıyla Binance’e yatırdığını söyledi.

Sun tweetinde, “Ne yazık ki, bazı ekip üyelerimiz bu fonların kullanım amacının tam olarak farkında değildi . Yanlışlıkla bir kısmını borsa kampanyalarına katılmak için kullandı. Bu hatanın farkına vardıktan sonra derhal borsa ekibiyle temasa geçtik. Ardından fonların tamamının iade edilmesini sağladık,” dedi.  Sun, “Bunun için içtenlikle özür dileriz,” diye ekledi.

Binance Launchpool, Eylül 2020’de DeFi’nin yükselişi sırasında ortaya çıktı. Platform, kullanıcıların BNB ve diğer tokenları stake etmeleri karşılığında yeni tokenları kazanmalarına olanak tanıyor. Launchpool, esasen yeni tokenlar satın almak için bir platform olan Binance Launchpad’den farklıdır.

Tek sorun “iletişim eksikliği”

Bu, Zhao’nun Sun’a karşı alenen yaptığı ilk uyarı gibi duruyor. İki yönetici yıllar boyunca yakın bir ilişki içinde oldular. Sun yaptığı açıklamada bu olayın “sadece bir iletişimsizlik” olduğunu söyledi. TRON kurucusu, “CZ’ye mesaj attım ve o da bunu anladı” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir