AKP’nin “Büyük İstanbul Mitingi” için alana girişler başladı

AKP’nin İstanbul seçmeni 14 Mayıs seçimlerine bir hafta kala “Türkiye Sana Emanet” diyerek Atatürk Havalimanı Millet Bahçesi’ne geliyor.

Saat 16.00’daki miting için alana dev platform ve ses sistemleri kuruldu.

Türkiye haritası sahne konseptiyle hazırlanan platformda, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın fotoğrafının yanı sıra “Türkiye sana emanet” ve “Türkiye Yüzyılı için doğru zaman doğru adam” yazısı, yerli ve milli otomobil, gemi, tren, uçak ve hizmetlerinden bazılarının görselleri ile dev ekranlar bulunuyor.

Teknik imkan ve özellikleriyle dünyadaki muadillerinden çok daha gelişmiş teknik altyapı ile hazırlanan miting alanı, 40 ayrı LED ekran üzerinden herkesin rahat izleyebileceği şekilde tasarlandı. Teknik sistemin kusursuz şekilde ilerlemesi için 80 ayrı vinç, 140 mobil jeneratör ve 45 ses kulesi kullanıldı.

Yenikapı Etkinlik Alanı’nın 2 katı, Maltepe Etkinlik Alanı’nın ise 5 katı büyüklüğüyle tarihin en kalabalık mitinglerinden birine ev sahipliği yapması beklenen Atatürk Havalimanı’na saat 11.00 itibarıyla vatandaşlar, 15 farklı noktadan ellerinde Türk bayrağı ve AKP flamalarıyla giriş yapmaya başladı.

İSTANBUL’DAN 10 BİN OTOBÜS KALKTI

AKP İstanbul İl Başkanlığınca yayınlanan Büyük İstanbul Mitingi’ne erişim için ulaşım rehberinde, İstanbul’un 39 ilçesinde belirlenen noktalardan toplamda 10 bin otobüsünün alana hareket edeceği belirtildi.

Ayrıca, Marmaray’a (Yeşilyurt/Yeşilköy durağı) entegre ücretsiz ring seferleri yapılacağı, M1A Yenikapı-Atatürk Havalimanı Metro Hattı’nda da ek seferler düzenleneceği bildirildi.

AKP İstanbul İl Başkanı Osman Nuri Kabaktepe de miting alanını dolaşarak tamamlanan çalışmaları yerinde inceledi.


Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir